Kiek šuns auklėjimo klaidų mes padarome? Radau įdomų straipsniuką, kuriame apžvelgiama 10 pagrindinių šuns auklėjimo klaidų. Ir turiu prisipažinti – man tiko 4 iš jų…

#1. Ne visi šeimos nariai vienodai auklėja
Kiekvienas šeimos narys nori prisidėti prie šuns auklėjimo. Tik kiekvienas turi skirtingus metodus. O tai trikdo šunį. Šeimos nariai turi apsitarti ir vieningai nuspręsti apie šuns auklėjimo metodus, šėrimą, vedimą į lauką ir kitas taisykles dar prieš tai, kol naujas šeimos narys pasiekia namus.

#2. Bendravimo stoka
Visi šunys mėgsta kompaniją ir jiems reikia bendravimo. Draudimas šuniui bendrauti su kitais žmonėmis ir gyvūnais gali apriboti šuns galimybę mokytis ir sukelti bendravimo problemų, tokių kaip baimė ar agresija. Šuns vedžiojimas ten, kur yra daug žmonių, draugų lankymas ir naujų vietų tyrinėjimas – viskas turi būti jūsų šuns augimo ir tobulėjimo dalis.

#3. Treniravimas per daug ir per greit
Patys esame kalti, jei šuniui pristatome per daug naujų komandų ar triukų vienos ar dviejų treniruočių metu. Deja, bet taip atsitinka dažnai ir tai šuniui suteikia dar daugiau pasimetimo. Vietoje to, mes turime dirbti tik prie vienos komandos per vieną treniruotę. Šunys turi trumpesnę dėmesio sukoncentravimo trukmę. Treniruokime savo šunis po 15 minučių du kartus per dieną. Kantrybės sukaupimas, komandą šuniui leis suvokti geriau ir treniruotė bus produktyvesnė.

#4. Negirti ir neapdovanoti iškart
Jei šuo atliko pageidaujamą veiksmą ir mes jo už tai neapdovanojome iškart – šunį ištreniruoti bus sunku. Šuo nesupras ką daro gerai, jei to nesusiesime su atlygiu iškart, po gerai atlikto veiksmo. Atlygio davimas iškart taip pat reiškia, kad apdovanojame teisingą elgesį.

#5. Nenumatytas/netyčinis pritarimas
Tavo šuo entuziastingai šoka ant tavęs kiekvieną kartą, kai grįžti namo, arba matome savo šunį susirietusį kampelyje nuo griaustinio garso. Juk ištiesiame ranką ir paglostome. Bet taip mes sakome savo augintiniui, jog pritariame tokiam jo elgesiui. Nors tai gali atrodyti nekenksminga, bet tokie netyčiniai pritarimai gali nulemti kur kas rimtesnę elgesio problemą, nes šunys supranta, kad taip gauna dar daugiau dėmesio iš tavęs. Jei jau šuo išmoko elgtis blogai, arba įsigijo fobiją, daug daugiau laiko prireiks, norint perdresiruoti savo augintinį. Taip, kad visuomet galvokime apie savo veiksmus ir planuokime į priekį, kaip norime auklėti augintinį.

#6. Komandų davimas ir nemalonus elgesys
Niekuomet neduokite komandos ir nešaukite šuns vardu vien tam, kad jį sudrausmintumėt. Kuomet jis suvoks komandą arba suriš ją su nemalonia patirtimi, jis pradės ignoruoti ir bėgti nuo jūsų, kuomet tą komandą pakartosite. Visuomet sutikime savo šunį teigiamai, su kiekviena komanda ir veiksmu. Nerėkime, o naudokime griežtą balsą, kuomet užtiksime jį darant klaidas.

#7. Šuns dresiravimas, kuomet esame blogos nuotaikos
Jei mums yra prasta diena, netreniruokime šuns. Mūsų balso tonas bus kitoks ir tik dar labiau nusivilsime bei dar lengviau rodysime pyktį. Netreniruokime šuns, jei mums ar šuniui yra sunku susikoncentruoti. Šuo greičiausiai turės mažiau problemų ir labiau mėgausis treniruote, jei jis patirs daugiau teigiamų dalykų.

#8. Nemaitinimas iš rankos
Jei tu niekuomet nemaitinai šuns iš rankos, tai laikas pradėti. Maitinimas iš rankos sutvirtins tavo ir šuns ryšį. Ir taip pat išmokys šunį mėgti žmogaus rankas, ypač tuomet, kai norėsi būti arčiau jo maisto dubenėlio šėrimo metu.

#9. Nežaidimas su šunimi
Daugelis pamiršta žaisti su savo šuniu po treniruotės. Visi šunys mėgstą gerą žaidimo sesiją. Žaidimas su šunimi taip pat padidina jo suinteresuotumą mokytis ir tai jį tik dar labiau paskatina laukti kitos treniruotės. Tuo pačiu tai gali sumažinti nuobodulį, išdeginti susikaupusią energiją ir suteikti šuniui taip reikalingą psichinę ir fizinę stimuliaciją.

#10. Vengimas kreiptis į profesionalą
Viena iš didelių šuns dresavimo problemų yra tai, jog žmonės vengia konsultuotis su profesionalais. Profesionalas mus gali išgelbėti nuo daugelio nusivylimo valandų. Negalvokime, jog mus ištiko šuns dresiravimo nesėkmė vien dėl to, jog konsultuojamės su profesionaliu dresuotoju. Siekimas profesionalios konsultacijos yra geras įrodymas, jog esame įsipareigoję šuniui. Juk jis mums tikrai labai rūpi.

Šaltinis: dogtrainingclassroom.com