Atėjo vasara, laikas sportui! Tik anksti keltis ar po darbo važiuot į sporto salę gal kiek ir tingisi, o jei dar paskui šunį reik išvest… tai imam ir suderinam būtiną su naudingu. Šuns vedžiojimas gali tapti gera treniruote. Štai 7 idėjos, kaip sportuoti kartu su šunimi:

Žaiskite su lėkšte
Jei reiktų išrinkti vieną žaidimą, kurį šuo mėgsta labiausiai, tai būtų mesk-pagauk. Einant vedžioti šunį pasiimk ir skraidančią lėkštę. Mankšta paprasta – mesk lėkštę ir bėk paskui šunį, kai jis lėks jos gaudyti. Pamėmus lėkštę, mesk ir bėk kartu vėl. Bus geras krosas.

Bėgiokite kartu
Nori tikro išbandymo? Pabandyk aplenkti savo šunį ilgoje distancijoje. Tiesiog pradėk bėgti ir 9 kartus iš 10 šuo bėgs paskui tave.
Pabėgiokite.

Plaukiokite kartu
Jei šunį vedžioji šalia vandens telkinio – pasinaudok tuo. Pirmą kart į vandenį šuniui lįsti gali būti baikštu, bet leisk apsiprasti. O tada pažiūrėsim kuris bus greitesnis. Išsimaudyti karštą dieną ne tik malonu, bet ir naudinga.

Žygis
Mėgsti gamtą? Išsirinki mišką, kurį norit aplankyti ar įdomią lankytiną vietą ir kiek vėsesnę dieną išsiruoški į ją kartu su šunimi. Vaikščioti labai sveika, o ir šuo tokią išvyką pasitiks su džiaugsmu. Tik būtinai pasirūpink priemonėmis nuo erkių. Tiek šuniui, tiek sau.

Surenkite traukimo varžybas
Jei tavo šuo žaismingos nuotaikos ir yra stiprus, šis žaidimas bus kur kas malonesnis už eilinį pasivaikščiojimą kaimynystėje. Paimk virvę ir vieną jos galą duok šuniui. Jis tai jau žinos ką su juo veikti.

Riedučiai
Dar vienas vasarinis užsiėmimas, pagreitinantis širdies ritmą yra riedučiai. Tiesą pasakius riedučiai padeda sudeginti tiek pat kalorijų kiek ir bėgimas, jei su riedučiais išvystysi didesnį greitį. O jei tavo šuo bėgs šalia – tai bus kur kas smagiau.

Imtynės
Taip, imtynės. Nueiki į parką ar kitą vietą, kurioje patogu gulėti ant žemės ir pabandyk paguldyti savo šunį ant menčių 🙂 Šuo mielai žais tokį žaidimą, o tu, žinoma jei šuo yra kiek didesnės veislės, turėsi gerą sportą. Pabandyk išlaikyti parverstą šunį ant nugaros – čia tai treniruotė!

Dviratis
Jei šuo mėgsta pabėgioti – pasiimki dviratį ir suteik jam tą malonumą.

Parengta pagal foxnews.com