Judrus ir sveikas mylimo keturkojo šeimos nario gyvenimas prasideda nuo sveikos ir subalansuotos mitybos – Josera šunims tam puikiai tinka. Žinoma, tai yra kiekvieno šeimininko prioritetas, tačiau apskritai valgyti kas papuola – jiems nedera. Todėl norint subalansuoti savo mylimo šunelio mitybą, reikėtų būtinai pasidomėti literatūra bei parinkti būtent jo veislei ar amžiui pritaikyta maistą. 

Šunų pašarų pasirinkimas yra labai didelis, todėl ir išrinkti yra gana sudėtinga. Šunys kaip ir žmonės keičia savo mitybos įpročius ir gal anksčiau naudotas pašaras jam nebetinka, todėl būtina jį keisti. Šiame tekste mes aptarsime Josera šunų pašaro ypatumus ir kokių rūšių galite jo rasti atitinkančius jūsų augintinio poreikius.

Josera šunų maistas

Kadangi pašaro šunims yra be galo daug – sudėtinga jį išsirinkti. Daugelis veterinarų pritaria faktui, kad šunų mitybos poreikiai iš tikrųjų yra šiek tiek sudėtingi. Šunų mitybos poreikiams yra skirta daug įvairių tyrimų, diskusijų bei prieštaringų nuomonių.

Rinkoje yra labai daug šunims skirtų maisto šaltinių, kuriuos kiekvienas gali įsigyti, tačiau renkantis maistą savo keturkojui draugui žmonės atkreipia dėmesį ne į sudėtį, o labiau į kainą. Dauguma šunų savininkų paprasčiausiai įsigyja vidutinės kainos šunų maisto mišinius bei susikuria nuomonę, kad jie suteikia savo augintiniui geriausią maistą. Žinoma, nuo kainos kartais priklauso ir maisto kokybė, bet nereikia iš karto Jums pulti ir pirkti brangiausią šunų ėdalą ir juo šerti savo augintinį. Yra keli faktoriai į ką turėtumėte atkreipti prieš perkant pašarą savo šuniui. 

 1. Baltymai– šunys yra mėsėdžiai gyvūnai, todėl jiems reikia nemažai baltymų. Tai turėtų būti jūsų augintinio mitybos pagrindas, todėl šuniui rekomenduojama vartoti maždaug 28 – 40% baltymų santykį. Atsižvelgti vien į šį santykį neužtenka, reikia atsižvelgti ir į – „baltymų kokybę“. Kiekvienas baltymas šiek tiek skiriasi ir juose yra skirtingas aminorūgščių kiekis. Todėl geresnės kokybės baltymuose bus didesnis naudingų aminorūgščių kiekis, o žemos kokybės baltymus šuns virškinimo sistemai bus tiesiog sunku skaidyti.
 2. Riebalai – vyrauja nuomonė, kad riebalai šunų raciono dalyje yra blogai, tačiau daugelis veterinarų teigia, kad tai iš tikrųjų yra naudinga šunų sveikatai. Specialistai rekomenduoja, kad šunims reikia iki 20% riebalų, priklausomai nuo augintinio aktyvumo lygio.
 3. Angliavandeniai – kuriose nebrangiose šunų maisto formulėse yra iki 70% angliavandenių, o tikrasis poreikis apie yra mažesnis nei 30%. Todėl geriausia, jų nepadauginti.

Šie yra pagrindiniai faktoriai, į ką reiktų atkreipti dėmesį prieš renkantis maistą augintiniui. Paprastai sausas šunų maistas yra populiaresnis už konservuotus, todėl šiek tiek lengviau rasti sausų šunų maisto apžvalgas. Vienas tokių yra Vokietijos specialistų sukurtas aukštos klasės pašaras naminiams gyvūnams JOSERA. Nors ir šis sausas šunų pašaras yra gaminamas naudojantis aukštos kokybės produktus, vis tiek yra patartina atidžiai sekti rekomenduojamas šėrimo normas per dieną.

Šėrimo rekomendacijos priklauso nuo dviejų pagrindinių faktorių: amžiaus, svorio, aktyvumo lygio. Apskritai šunys neturi saiko, todėl patartina sekti rekomendacijas, kad jo ne per maitinti, bet taip pat ir atsižvelgti, kokį visgi sausą maistą pasirinkti pagal jūsų šuns amžių. Ne visiems šunims tinka vienas ir tas pats maistas, dėl to yra svarbu atkreipti dėmesį į pačio sauso pašaro sudėtį, nes nuo to priklauso skaidulinių medžiagų, tokių kaip angliavandenių, baltymų ir riebalų kiekis reikalingas to amžiaus ar ypatingą aktyvumo lygį turinčiam šuniui. 

JOSERA gamindama šunims sausą pašarą atsižvelgia į visus aspektus reikiamus, tinkamai augintinio savijautai. Daugiau apie tai kaip parinkti maistą šuniui skaitykite čia – https://www.tiksunims.lt/kaip-parinkti-maista-suniui/

Pagrindiniai JOSERA šunims pašarai

Kiekvienas šeimininkas privalo pasirūpinti pilnaverte mityba, ne tik vadoje, bet ir kalytės nėštumo metu. Tokiam tikslui JOSERA kuria įvairius visaverčius pašarus tinkančius įvairaus amžiaus šunims, žindančioms ar šuningoms kalėms. Šiai veisimo koncepcijai galime išskirti 3 pagrindinius pašarus.

1. JOSERA FAMILY PLUS

Šis pašaras yra skirtas šuningoms kalėms ir šuniukams. Šiuo laikotarpiu yra svarbu, kad kalė kuri yra šuninga būtų aprūpinta visomis reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Todėl yra atkreipiamas dėmesys ne tik į ypatingus kalių poreikius nuo paskutinio šuningumo trimestro iki žindymo laikotarpio pabaigos, bet ir į šuniukius, kurie dar yra gimdoje arba žindomi, yra aprūpinami visomis reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Tinkantis šuningoms ir žindančioms kalėms bei šuniukams iki 8 savaičių amžiaus. Šio pašaro pagrindinius pranašumus galima išskirti tokius:

 • Kokybiškos iš lašišų gaunamos riebalų rūgštis gerina šuniukų smegenų vystymąsi;
 • Sudėtyje esantis taurinas didina vaisingumą;
 • Parašas praturtintas L-karnitinu ir turi aukštesnę energetinę vertę;
 • Granules galima mirkyti vandenyje, todėl tai palengvina šuniukų perėjimą prie kieto pašaro. 
Josera šunims

Josera Family Plus šėrimo rekomendacijos – https://happet.net/josera-super-premium-line-family-plus-15kg/

2. JOSERA JUNIOR

Iš prigimties jauni šuniukai yra labai smalsus ir mėgstantis tyrinėti viską aplink. Jauni šuniukai greitai auga ir vystosi, todėl tikrai nenustebkite, jeigu jūsų mažasis draugas suės didesnę maisto porcija, nei įprastai suėda suaugę šunys. Tokio amžiaus šuniukai dėl trykštančios energijos sunaudoja daugiau kalorijų nei vyresni šunys. Todėl natūralu, kad turite užtikrinti, kad šuniukas su maistu gaus tiek jo augimui, tiek besiliejančiai energijai palaikyti reikalingų maistingųjų medžiagų. Jauniesiems tyrinėtojams reikia tokių medžiagų kaip, baltymų, įvairių vitaminų, mineralų ir riebalų. Tokia speciali mityba yra taikoma šuneliams nuo gimimo iki vienerių metų amžiaus. 

JOSERA Junior yra tinkamas šuniukams iki kol jie suauga visiškai, todėl galima ir nekeisti šio pašaro, taip užkirsite kelią dantų apnašų formavimuisi. Gamintojai rekomenduoja, kad jis yra tinkamas šunims nuo 6 savaičių amžiaus. Subalansuotas maistinių medžiagų komplektas, kuriame yra vertingų riebiųjų rūgščių, padeda palaikyti sveika odos būklę bei spindinti kailį. Taip pat gerina smegenų vystymąsi ir imlumą dresūrai. Šis pašaras taip pat tinkamas mažų veislių suaugusiems šunims.  

3. JOSERA KIDS

Didžioji dauguma šunų augintojų maistą savo augintiniams gamina patys. Tai yra šeria juos žalia mėsa, daržovėmis, verda įvairias kruopas ar kitokias košes. Kas tikrai nėra blogas variantas, nes tokiu atveju maistas visada būna šviežiai pagamintas, jo sudėtis aiški šeimininkui ir užtikrina, kad mylimas augintinis išvengs gauti kenksmingų maisto priedų. Tačiau toks maisto pasirinkimas turi ir savotiškų minusų. Apskritai, nusistatymas, kad žmonių valgomas maistas nėra tinkamas šunims, yra santykinai naujas. Tačiau visgi daugelis šunų šeimininkų nesuvokia kokių visgi medžiagų ir kokiais kiekiais jų reikia šuniui. Apskritai, toks pastoviai gaminamas maistas užima daug laiko.  

Košės ar kitas gaminamas maistas augintiniui neturėtų tapti pagrindiniu maisto šaltiniu, todėl visgi veterinarai siūlo, kad geriausia yra paįvairinti maistą ir duoti sausą pašarą, ypač jei šuniukas dar yra jaunas. JOSERA KIDS puikiai tinka šuniukams nuo 6 savaičių, vidutinio ir didelių veislių jaunikliams ar mišrūnams. Kadangi kiekvienas šeimininkas nori sveiko ir judraus šuniuko, jis gerina širdies ir kraujagyslių veiklą bei sveiko skeleto vystymąsi. 

Tinkamas skeleto vystymąsis ypač aktyviems šunims yra svarbi dalis, todėl tik tinkamai pašare subalansuotas kalcio bei fosforo kiekis, vitaminas C ir lengvai įsisavinamas manganas bei varis užtikrina tvirtos kaulų struktūros ir sveikų sąnarių vystymąsi. Gamintojai pataria šio pašaro duoti šunims iki kol jie suauga. 

JOSERA suaugusių šunų pašarai

Suaugusių šunų mityba nuo jauniklių mitybos labai daug nesiskiria. Nors šuo jau yra suaugęs, jis turi gauti jo amžiui skirtą vitaminų ir mineralų kiekį. Veterinarai išskiria, kad suaugusio šuns mityba, kaip ir jauniklio turi būti subalansuota ir neprarasti struktūros, kurią jau skiepijote mažyliui nuo pat mažumės. Todėl yra išskiriami keli mitybos patarimai, kurių laikantis galėsite palaikyti subalansuotą augintinio maisto racioną:

 • Maistas jūsų šuniui turi būti kokybiškas, tai yra gaunami baltymai, riebalai ir angliavandeniai būtų kokybiški. 
 • Jei savo mylimą augintinį šeriate žalia mėsa, sausu ėdalu arba konservais, reikėtų rinktis kokybišką vienos rūšies maistą, kuriame būtų gausu mineralų ir vitaminų. 
 • Renkantis maistą augintiniui, nesvarbu ar tai konservai ar sausas ėdalas, svarbu atkreipti ne į kainą, o to maisto sudėtį.

Jau išskyrėme pagrindines JOSERA sauso ėdalo rūšis augančiam šuniukui bei kalėms, kurios yra žindančios ar šuningos. Tačiau lieka klausimas, kokį maistą reikia duoti suaugusiam šuniui. Kaip jau minėta anksčiau, bet ko ar maisto nuo stalo nepatartina duoti. Tam, kad jūsų augintinis būtų aprūpintas visais įmanomais mineralais ir vitaminais, kurių reikalauja organizmas, galime išskirti du unikalios sudėties sausus pašarus iš JOSERA.  

1. JOSERA FESTIVAL

Pastaruoju metu veterinarai pastebi, kad šunys tampa vis išrankesni maistui. Todėl sauso pašaro atsisakymas – dažnesnė šunų šeimininkų problema. 

Dažniausias sauso pašaro atsisakymas būna šeimininkų daromos klaidos. Jei visą dieną pastoviai savo augintiniui duodate vieną ar kitą kąsnelį nuo stalo, tai nenustebkite, jei vėliau jis savo įprasto maisto tiesiog nevalgys. Žinoma, šią problemą galima keisti ir nesvarbu kokio amžiaus yra jūsų augintinis. JOSERA Festival turi unikalią sudėtį, kuri tinka net ir išrankiausiam. Ypatingas akcentas yra toks, kad ši pašaro rūšis gali būti duodama sausa arba drėgna, tai yra užpilus vandeniu sausą ėdalą, padažo milteliai sustiprina skonį, taip tapdamas ypatingu skanėstu. 

Kiekvienas JOSERA šunims skirtas produktas turi pranašumų, kurie padeda palaikyti gerą augintinio būklę bei išvaizdą. Ši sauso pašaro rūšis taip pat išsiskiria vienu ypatingu pranašumu – odos ir kailio gerinimu. Sudėtyje esančios vertingosios riebalų rūgštys, vitaminai bei organiškai sujungti varis ir cinkas, gerina odos būklę bei suteikia žvilgesio kailiui.  

2. JOSERA LAMB&RICE

Nors dažniausiai suaugę šunys yra gana aktyvūs ir savo energiją išeikvoja. Tačiau yra tokių šunų, kurie turi energijos tiek, kad nėra kur padėti. Jų priešingybė – šunys su normaliu arba žemu energijos poreikiu.

Dažniausia sauso pašaro sudėtinė dalis yra paukštiena, kurie yra gausus baltymų šaltinis, todėl kai kurie gamintojai tokie kaip JOSERA naudoja alternatyvą ėrieną. Ėrienoje yra gyvulinės kilmės baltymų šaltinis ir šiame pašare yra 25% džiovintos ėrienos, 100 g džiovintos mėsos atitinka maždaug 85 g. šviežios mėsos. Kadangi šis sausas ėdalas yra lengvas, puikiai tiks šunims su normaliu arba žemu energijos poreikiu. Taip pat jei jūsų augintinis turi jautrų skrandį JOSERA Lamb&Rice pašaras tiks, nes yra lengvai virškinamas. Specialistai gamindami atrenka aukščiausios kokybės žaliavas ir atsargiai jas apdoroja. 

Ar verta rinktis JOSERA šunims?

Norėdami išrinkti tinkamą sausą pašarą savo mylimam augintiniui būtina žinoti ir atlikti paiešką, kaip jis yra klasifikuojamas. Taip pat yra naudinga prieš perkant išanalizuoti etiketėje esančias sudėtines medžiagas bei kokie yra ingredientai, pagal kuriuos galėsite įvertinti sauso ėdalo kokybę. 

Dažniausiai sutinkamos klasės, pagal kurias yra klasifikuojamas sausas šunų maistas:

 • Economy – šunų maistas, kuriame yra gausu grūdų. Tokiame maiste dažniausiai gausu konservantų, dirbtinių dažų. Šios klasės pašarai yra pigiausi.
 • Premium – jie yra maistingesnis, dažniausiai jie būna apdorojami naudojant natūralius konservantus. 
 • Super Premium – šios klasės pašarai pasižymi mažesniu kiekiu arba iš vis be grūdų, gliuteno – baltymo rankamo kai kuriuose grūduose. Pranašumas – natūralūs nemodifikuoti gyvuliniai baltymai. 

JOSERA sausas pašaras šunims yra priskiriamas „Super Premium“ klasei. Todėl ir JOSERA gamintojai pašarą šunims gamina tik iš aukščiausios kokybės žaliavų, kad jūsų augintinis įsisavintų visas reikalingas vertingas medžiagas, kuris atitinka ir individualius jo poreikius.