Išsirinkote šuniuką ir jis jau jūsų glėbyje, nuotaika gera, šuniukas mielas, jau duodate pinigus… bet. Bet ar tikrai žinote, kad šis šuniukas sveikas? Ar tikrai jis yra būtent tos veislės? Perskaitykite šį straipsnį, jei ruošiatės įsigyti šuniuką – sužinosite naudingų dalykų.
Prieš pradedant gilintis, kaip reikia rinktis šuniuką, prašau – įsitikinkite dar kartą, jog jums jo tikrai reikia. Tiesiog atsakykite sau į 4 klausimus:
- Ar visi šeimos nariai nori šuniuko?
- Ar bus kam palikti šuniuką, kai išvažiuosite į kelionę?
- Ar jūsų gyvenamoji vieta tinka jūsų išsirinktai šuns veislei?
- Ar bus kam vedžioti šuniuką į lauką – ir penktadienio vakarais, ir šeštadienio rytais?
Turime 4 TAIP? Puiku, važiuojame pirkti šuniuko. Perkant, svarbiausia yra išsiaiškinti 3 dalykus:
- Ar tai tikrai ta veislė.
- Ar šuniukas sveikas.
- Kuo buvo šeriama šuniuką atsivedusi kalytė.
Ar tai tikrai ta veislė? Maži šuniukai labai panašūs. Ir vietoje veislinio, galite gauti gražų kiemo sargą. Visi veisliniai šunys turi arba dokumentą, arba tatuiruotę, arba mikroschemą po oda. Visi.
Ar šuniukas sveikas. Apie sveikatą galite spręsti iš šuniuko elgesio ir išvaizdos. Jei šuniuku yra rūpinimąsi – jis turi būti jau paskiepytas ir tai įrašyta į skiepų pasą. Jei perkate be skiepų paso – atkreipkite dėmesį į šuniuko būseną. Visi maži šuniukai daug laiko praleidžia miegodami, bet kai jie yra pabudę, turi būti aktyvus ir energingi. Išsipūtęs pilvas, išskyrus tuoj po valgymo, gali būti kirminų požymis. Gleivėtos akys ir nosis gali reikšti virusinę arba bakterinę infekciją. Šuniuko kailis turi žvilgėti, išangė būti švari.
Sukandimas. Patikrinkite sukandimą – 1 ar 1,5 mėnesio amžiaus šuniukas jau turi dantis. Dažniausiai šuns sukandimas turi būti žirklinis, kuomet viršutiniai dantys šiek tiek uždengia apatinius. Apatinės iltys turi tilpti tarp viršutinio kraštinio kandžio ir viršutinės ilties, tačiau dantų paviršiai neturi liestis.
Psichika. Atkreipkite dėmesį, kaip šeimininkas elgiasi su savo šunimis ir kaip šunys reaguoją į jį. Tai gali išduoti ar kalė jautė stresą būdama padėtyje ir ar ja buvo gerai rūpintasi. Tai turi reikšmės mažylių psichikai.
Veterinaras. Susitarkite su pardavėju, kad šuniuką nuvešite pas veterinarą apžiūrai ir tik tuomet sumokėsite likusią pinigų dalį, arba kad pardavėjas grąžins pinigus, jei veterinaro išvados bus blogos. Šioje vietoje nereikia būti kukliems – jūs būsite atsakingi už gyvą būtybę ir negalėsite jos pastatyti į garažą, kaip neveikiančios mašinos. Atsakomybė kur kas didesnė.
Kuo buvo šeriama šuniuką atsivedusi kalytė. Tą reikia žinoti, nes šuniukas bus įpratęs prie šio maisto. Pradėti maitinti iškart nauju maistu nerekomenduojama, nes gali sutrikti virškinimas. Maisto keitimui reikalingas pereinamasis periodas.
Taip pat verta žinoti:
- Brangiausi šuniukai būna 8-10 savaičių amžiaus.
- Kiekviena veislė turi specifinių sveikatos problemų – tiek jūs, tiek pardavėjas turi apie jas žinoti.
- Nepirkite iš gyvūnų parduotuvės. Nežinia kas šuns tėvai, o pardavėjas nebūtinai žinos atsakymus į visus klausimus.
- Kartu pasiimkite su šiuo pirkiniu emociškai nesusijusį žmogų.
- Žinokite šuniuko veislės ypatumus.
Šaltinis: bone.lt, buyingapuppy.com, dog-breeds.net